O hoteli

"Skvelý hotel v nádhernom prostredí, milí a ústretoví personál, bohaté raňajky, útulné wellness." Marek, 10. apríla 2016

Len u nás vás čaká dovolenka v Tatrách v priateľskom prostredí za priateľskú cenu. Jedinečná horská atmosféra hotela a ochotný personál sa bude o vás starať počas vášho pobytu v Tatrách ako o vlastnú rodinu.

Náš hotel sa nachádza priamo pri nástupnej stanici lanovky, vďaka čomu sa môžete rovno z hotela vyviezť až na vrchol Chopku. Skvelá ski-in/ski-out poloha hotela vám dovolí vykročiť z izby priamo na lyžiarsky svah či turistický chodník. Nadštandardná starostlivosť s atmosférou horskej chaty je ako stvorená na vašu rodinnú dovolenku či pobyt pre dvoch.

Nedávna rekonštrukcia hotela, ako aj novučičké wellness vám dovoľujú užiť si u nás naplno nielen turistiku a lyžovačku, ale aj relaxačný wellness pobyt v Tatrách. Skvelá poloha, vysoký štandard a tradícia priateľskej a vrúcnej vysokohorskej starostlivosti je tou pravou voľbou pre vašu letnú dovolenku či lyžiarsky pobyt v Tatrách.

priateľská atmosféra hotela
hotel srdiečko v lete

História

Náš hotel víta hostí s otvoreným srdcom už od roku 1958, vďaka čomu má za sebou dlhé roky skúsenosti v oblasti služieb i ubytovania. Jeho história je hlboko poznamenaná vtedajším politickým režimom i pohnutou spoločenskou situáciou.

história hotela

Za vznikom hotela stojí Klub československých turistov „Ďumbier“, ktorí sa zaslúžili o výstavbu Štefánikovej chaty a ďalšej chaty na Trangoške. Trangoška sa tešila medzi turistami veľkej obľube aj napriek náročnejšiemu prístupu. Žiaľ pri likvidácii SNP v októbri 1944 Nemci chatu vypálili.

Po vojne sa klub premenoval na Klub slovenských turistov a lyžiarov a aj naďalej sa snažil obnoviť turistický ruch v celej oblasti. Keďže veda a technika išli dopredu, prišli aj nové nápady. Ich snahou bolo prepojiť obe časti Chopku sedačkovou lanovkou, čo sa aj v roku 1954 nakoniec podarilo. V rámci prepojenia oboch strán Chopku bolo potrebné obnoviť aj chatu Trangoška, čo bolo ale z hľadiska komunikačného prepojenia nevýhodné. V tom období padlo rozhodnutie postaviť nový hotel v údolnej stanici lanovky vo výške 1240 m n. m. Tento hotel dostal názov Srdiečko podľa poľovníckeho zrubu, ktorý sa nachádzal asi 200 metrov nad lanovkou. Názov Srdiečko vznikol podľa toho, že tento zrub mal nad dverami srdiečko a poľovníci, ktorí tam chodili, sa toho chytili a medzi sebou hovorili že idú hore – do Srdiečka.

V nasledovných rokoch pokračovala výstavba hotela veľmi pomaly, sľúbené finančné prostriedky neboli poskytované v plnej miere, nastávali rôzne technické poruchy na elektrickom vedení, takže stavba istú dobu prebiehala bez dodávok elektrickej energie. Kvôli všetkým týmto problémom bol Hotel Srdiečko odovzdaný do prevádzky až v auguste 1958, takže výstavba trvala celých 8 rokov. Neexistuje žiadna fotografia pôvodného interiéru hotela ani pôvodné dokumenty o výstavbe alebo projekty, ktoré boli buď zničené, alebo stratené. Túto históriu poznáme len vďaka pár žijúcim pamätníkom.

 

Hotelové služby

V našom hoteli môžete využiť naše rozsiahle služby, čím prispievame k úplnej spokojnosti a pohodliu počas celého vášho pobytu u nás. Aby sme vám zabezpečili maximálnu spokojnosť počas vašej dovolenky v Tatrách, sme ochotní vám vždy vyjsť v ústrety aj nad rámec našich ponúkaných služieb:

 • možnosť zakúpenia Skipassu bez čakania – priamo na recepcii,
 • úschovňa lyží,
 • predaj darčekových predmetov a drobného tovaru,
 • detský kútik a detské ihrisko pred hotelom,
 • wellness,
 • biliard, stolný futbal a požičovňa spoločenských hier,
 • výťah,
 • bezplatné WiFi pripojenie na izbe,
 • turistické poradenstvo,
 • bezplatné parkovisko,
 • v prípade potreby je vám k dispozícii aj lyžiarsky inštruktor na objednávku,
 • GoPASS point

 
 

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom rezervácie ubytovania, dostupnosti, firemných podujatí a pod., neváhajte nás kontaktovať.
Kontaktujte nás
*
*
* povinné polia

nove weby<